ويژگي هايي که نشان مي دهد شما باهوشيد!

دانلود آهنگ جدید

ایمیل پشتیبانی سایت : hamid.hajisafari@gmail.com

به دلیل به روز بودن روزانه سایت از صفحات دیگر هم استفاده کنید

ويژگي هايي که نشان مي دهد شما باهوشيد!

15

در دنياي رقابتي امروز اگر مي‌خواهيد زندگي خوب و باکيفيتي داشته باشيد بايد رفتار هوشمندانه‌اي از خود نشان دهيد. هر قدر باهوش‌تر باشيد راحت‌تر زندگي مي‌کنيد. شما چگونه هستيد؟ آيا ديگران شما را باهوش مي‌دانند؟ خودتان درباره خود چه نظري داريد؟

در دنياي رقابتي امروز اگر مي‌خواهيد زندگي خوب و باکيفيتي داشته باشيد بايد رفتار هوشمندانه‌اي از خود نشان دهيد. هر قدر باهوش‌تر باشيد راحت‌تر زندگي مي‌کنيد. شما چگونه هستيد؟ آيا ديگران شما را باهوش مي‌دانند؟ خودتان درباره خود چه نظري داريد؟


تصميم‌گيري سريع

يک فرد باهوش در موقعيت‌هاي مختلف بسرعت تصميم‌هاي درست مي‌گيرد. در حقيقت با درک سريع روابط و بينش صحيح خود بسرعت تصميم‌گيري‌هاي عاقلانه‌اي مي‌گيرد.

خودشناسي

افراد باهوش به تمام زواياي وجود خود واقف هستند و نقاط قوت، ضعف شخصيت و همچنين ارزش‌هاي خود را بخوبي مي‌شناسند. بزرگي مي‌گويد: «کسي که ديگران را مي‌شناسد عاقل است، اما کسي که خودش را مي‌شناسد باهوش و زيرک است». آنها مي‌دانند تا زماني که خود را بخوبي نشناسند نمي‌توانند در زندگي موفق باشند.

انديشه صحيح

کسي که باهوش است هرگز تجربه بدي را دوبار تکرار نمي‌کند و از گذشته خود درس مي‌گيرد. او بسرعت مي‌فهمد که چه چيزي کارکرد درست دارد و چه چيزي درست پيش نمي‌رود و قبل از اين‌که دست به کاري بزند بخوبي درخصوص آن فکر مي‌کند و همچنين وقتي کاري را انجام مي‌دهد به نتايج آن کاملا فکر مي‌کند تا مشکلات احتمالي را ارزيابي کند.

خلاقيت

افراد باهوش در هر شرايطي که باشند ايده‌هاي جديد و افکار نو دارند و براي انجام هرکاري روشي خلاقانه به کار مي‌برند. آنها مشتاق پيشرفت هستند و در خصوص اطلاعاتي که در زمينه‌هاي مختلف به​دست مي‌آورند و همين‌طور مردم اطراف خود با دقت فکر مي‌کنند و هميشه در برابر افکار افراطي و بدون انعطاف، مقاومت از خود نشان مي‌دهند و عقايد جديدي مطرح مي‌کنند.

روشنفکري

افراد باهوش به هر موضوعي از جنبه‌هاي مختلف مي‌نگرند و معمولا توانايي ديدن افق‌هاي دور هر موضوعي را دارند. چيزي که بيشتر مردم قادر به انجامش نيستند. آنها به اين جمله معتقدند: «ذهن درست مانند يک چتر نجات مي‌ماند و فقط زماني خوب کار مي‌کند که باز شده باشد.» اين افراد هرگز از مسائل متناقض دوري نمي‌کنند و برايشان جالب نيز هست، زيرا مسائل متناقض جنبه‌هاي مختلف موضوعي را جلوي ديد مي‌گذارد.

احساس مسئوليت

افراد باهوش بسرعت به فرصت‌هاي به‌دست آمده و مردم اطراف خود واکنش نشان مي‌دهند. عمل و عکس‌العمل آنها بسيار سريع است و توجه به نيازهاي خود و اطرافيان‌شان و احساس مسئوليت در قبال آنها اولين اولويت‌شان است.

تدبير

افراد باهوش مي‌دانند مجبور نيستند در مورد همه چيز آگاهي داشته باشند، اما مي‌دانند هر زمان به اطلاعاتي نياز داشته باشند بايد کجا دنبال آن بگردند. آنها به هر منبع و آموزشي که مورد نيازشان باشد بسرعت دست مي‌يابند. شبکه‌اي از دوستان آگاه در زمينه‌هاي مختلف دارند و هرگز در زمينه دريافت اطلاعات در نمي‌مانند.

تقويت مغز

افراد باهوش، باهوش مي‌مانند براي اين‌که هميشه در حال يادگيري هستند. آنها دائما در حال ياد گرفتن مهارت‌هاي جديد، اعتقادات و باورهاي تازه هستند. مغز آنها لحظه‌اي را بدون يادگيري سپري نمي‌کند.

شوخ طبعي

افراد باهوش زندگي را بيش از حد جدي نمي‌گيرند. آنها اهميت يک موضوع جالب و خنده‌دار در موضوعات روزمره زندگي را بخوبي مي‌دانند.

ريسک کردن

از آنجا‌ که اين افراد هميشه دوست دارند روش‌هاي جديدي را در انجام کارهايشان اعمال کنند، بنابراين ممکن است گاهي با شکست روبه‌رو شوند و آنها با علم به اين مساله باز هم قبول خطر کرده و هوشمندانه اين خطر را به يک فرصت يادگيري تبديل مي‌کنند.

اعتماد به نفس

آنها پيش از هر کس ديگر به خودشان اعتماد دارند و هرگز براي تصميم‌گيري مدام از ديگران نظر نمي‌خواهند و به افکار خودشان اعتماد کافي دارند.

قلم و کاغذ

افراد باهوش ترفندها و مهارت‌هاي داشتن يک زندگي خوب را بسرعت آموخته و براي خود برنامه‌اي دقيق دارند و اهداف زندگي را در جايي يادداشت کرده و هرگز به دست فراموشي نمي‌سپارند.

سودآور

افراد باهوش از سيستم مديريت زمان و سازماني بهترين بهره را برده و علاوه براين‌که خود از مزاياي آن فايده مي‌برند، موجب پيشرفت سازماني مي‌شوند که براي آن کار مي‌کنند و آنها ‌ وظايف مهم روزمره‌شان را بسرعت انجام مي‌دهند.

تشخيص صحيح

افراد باهوش مي‌توانند انگيزه‌هاي ديگران را بلافاصله درک کنند و تشخيص دهند که چه کسي مناسب دوستي است. بنابراين در انتخاب افرادي که با آنها مراوده دارند، دقت کرده و هميشه با افراد داراي اخلاق خوب و کيفيت ارزشي بالا ارتباط برقرار مي‌کنند.

خواندن، خواندن و بازهم خواندن

آنها هميشه با خواندن کتاب، مجله و مقالات مختلف در حال افزايش قدرت مغزشان هستند، چيزي که مي‌تواند براي پيشرفت‌شان مفيد باشد. درضمن مي‌دانند چگونه اطلاعات مناسب را حفظ کرده و بقيه را رها کنند.

يادگيري

علاوه بر اين‌که اهميت يادگيري را بخوبي مي‌دانند و هميشه در حال يادگرفتن هستند مي‌دانند که بايد آموخته‌هاي خود را نيز در اختيار ديگران نيز قرار دهند. آنها با آموزش ديگران مي‌توانند فعالانه در مورد مباحث ارائه‌شده صحبت و تحقيق کرده و موضوع مطرح‌شده را نيز بهتر درک کنند.ارسال نظر